Rozhovor s Martinem Olejníkem

Rozhovor s Martinem Olejníkem

V kolika letech jsi začal se stolním tenisem a kde ?

Moje seznámení se stolním tenisem proběhlo v rodné Karviné, kde jsem tátovi sbíral míčky. Pak jsem začal pinkat doma o dveře, v sušárně, ve sklepě, ve škole, všude kde se dalo. Později mě to začalo bavit, tak jsem zašel do oddílu TJ Baník Karviná, kde jsem hrál do 13 let.


Ve kterých oddílech jsi hrál a v jakých zemích ?

Ve 14 letech jsem šel do střediska vrcholového sportu ve Vítkovicích. V 18 letech jsem přešel do německého klubu POST TSV Muhlhausen, kde jsem strávil 4 roky. Potom tři roky v Bayern Munchen, kde jsme vyhráli druhou ligu. Pak na tři roky do ČR do klubu TTCVP Frýdek-Místek, kde jsme získali titul Mistr ČR a zahráli jsme si Ligu mistrů.  Potom zpátky do Německa na tři roky do klubu Seckenheim a v roce 2007 jsem hrál jeden rok za Avex Zlín. Poté jsem hrál jednu sezónu v polském klubu Grodzisk Mazowiecki, zahrál jsem si tam i ligu mistrů, kde jsme skončili mezi osmi nejlepšími. V roce 2009 jsem se přestěhoval s přítelkyni do polského klubu Gorzów Wielkopolski, kde jsme strávili tři roky. Od roku 2012 do teď hraji v DTJ Hradec Králové

Co děláš nyní, když není ještě sezóna ?

Jezdím s rodinou na výlety autem nebo na kole. Zúčastňuji se různých kempů na Slovensku i u nás jako trenér i sparing partner. A taky jsme měli v našem oddílu TTC Frýdek-Místek příměstský kemp pro děti z okolí Frýdku.

Jak vypadá tvoje příprava na novou sezonu ?

Přípravu jsem začínal kondičním tréninkem, jízdou na kole, běh, posilováním a další dopňkové sporty. Postupně jsem pak přidával více a více tréninku za stolem.

Co říkáš na změnu hracích termínu extraligy na pátky  ?

Uvidíme, čas ukáže, zda páteční termíny extraligy byly tou správnou volbou. Ještě sezóna nezačala a už jsou náhradní termíny zápasů.

Nyní jsi již trenérem dětí v TTC Frýdek-Místek, jak se cítíš v této roli a jaké cíle si s dětmi dáváš ?

Jako trenér se zatím stále sžívám a učím se. Přál bych si, aby to děti bavilo a zlepšovaly se. Po roce fungování již máme v oddíle šikovné děti a uvidíme kam to v budoucnu dotáhnou. V září budeme dělat další nábor. Myslím, že máme dobrý trenérský tým. Většinou mi pomáha můj spoluhráč David Palkovský a také v pondělí na tréninky dojíždí Renata Štrbíková, která si s dětmi velice rozumí.

 
Přihlášení

E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.


Aktuality

Kontakt 20. 9. 2016


David Palkovský

E : palkovsky@vybaveninasport.cz

VÝDEJNÍ MÍSTO:

Jamnická 223, Staré Město 73801

 INFOLINKA : 731 222 000

 


Speciální přání


captcha image

Nejprodávanější zboží

 • Joola - Flash*** 72ks/krab  

  Joola - Flash*** 72ks/krab

  Novinka pro rok 2015/2016 Bílé bezešvé plastové závodní míčky od značky JOOLA.

  Cena:
  1 900 Kč
 • Mizuno Women´s Trad Tights V2GB6D6109  

  Mizuno Women´s Trad Tights V2GB6D6109

  Mizuno Women´s Trad Tights V2GB6D6109

  Cena:
  530 Kč
 • Joola - Pištej No Compromise  

  Joola - Pištej No Compromise

  Novinka na trhu dřevo JOOLA PIŠTEJ NO COMPROMISE (pojmenováno po vícemistru Evropy ve smíšené čtyřhře 2013 a několikanásobném mistru Slovenska , hrající za extraligový DTJ HRADEC KRÁLOVÉ ) Sedmivrstvé karbonové dřevo se s perfektní kontrolou . Vynikajicí poměr rychlost/kontrola. Díky své kontrole je vhodné jak pro začátečníky a děti, tak i profesionální hráče V PRODEJI JIŽ OD 23.1.2015 !!!  

  Cena:
  1 600 Kč
 • Joola - Meto  

  Joola - Meto

  Novinka značky JOOLA pro rok 2015/2016, pohodlné a dobře střižené šortky.

  Cena:
  380 Kč
 • Joola - Competition  

  Joola - Competition

  Tričko Competition značky JOOLA nyní ve dvou dalších barvách

  Cena:
  540 Kč
stopbal magazín o stolním tenise
PayU